Gensetli Reefer Taşımacılığı

Gensetli Reefer Taşımacılığı

Gensetli Reefer Taşımacılığı

Soğutulmuş konteynerlerin bu modelinde konteynerin içindeki sıcaklığı kontrol edebilmek için dâhili soğutucu sistemi yer almaktadır. Gemi ile taşımacılık başladığında dahili soğutucu sistem güç tedarik sistemi ile birleştirilmek zorundadır. Kara ve demir yolu ile yapılan taşımalar için konteynerde bulunan dâhili soğutucu sistem jeneratör sistemi ile desteklenir. Soğutucu konteynerler sabit sıcaklık gerektiren bir ürünü taşımak için kullanılır.

Soğutucu konteynerler genellikle meyve, sebze, et ve günlük ürünleri içerir, tereyağı ve peynir ya da düşük sıcaklık gerektiren  tehlikeli ve kimyasal kargoların taşınmasında kullanılır. İsteğinize göre sevkiyat sürecinde sıcaklık kaydedici kullanılabilir. Bu sayede taşıma süreci boyunca kargonuzun içinde bulunduğu sıcaklık dalgalanmalarını kolaylıkla görebilirsiniz. İşinde uzmanlaşmış kadromuz sevkiyat süresi boyunca düzenli aralıklarla sizi ve müşterilerinizi bilgilendireceklerdir.

Gensetli taşımacılık yapmak için elinizde iki adet ürün olmalıdır. Bunlardan birisi soğutulmuş konteyner ve diğeri de soğutma işleminde faydalanabileceğiniz dâhili sıcaklık kontrol sistemi. Bu sayede ne kadar uzun yola çıkarsanız çıkın konteynerin içindeki sıcaklığını dilediğiniz şekilde kontrol edebilir ve ayarlayabilirsiniz. Şayet gemi aracılığıyla taşıma işlemi yapılırsa dâhili soğutucu sistem güç tedarik sistemi ile birleştirilmek durumunda kalınır. Şayet karayolu ya da demiryolu ile taşıma işlemi yapılacaksa konteynere entegre edilmiş dâhili soğutucu jeneratör sistemi ile desteklenir ki istenilen durum elde edilsin.

Soğutucu konteynerlerin kullanılmasının tek amacı sabit bir hava sıcaklığını zorunlu kılan ürünü güvenli bir şekilde taşımaktır. Eğer bir yerden başka bir yere et, meyve, sebze ve günlük ürünleri nakletmeniz gerekirse soğutucu sisteme sahip konteynerden istifade edebilirsiniz. Bununla beraber bazı ürünler vardır ki düşük sıcaklığa ihtiyaç duyan (Mesela tereyağı ve peynir), yahut tehlike saçan ve hassasiyet gerektiren kargoların taşınması amacı ile de soğutucu sisteme sahip konteynerlerden fayda sağlanabilir.

Sosyal Medyada Paylaş